სამინისტროს სისტემაში წარმატებით ფუნქციონირებს სოფლის მეურნეობის სახელმწოფო ლაბორატორია
სამინისტროს სისტემაში წარმატებით ფუნქციონირებს სოფლის მეურნეობის სახელმწოფო ლაბორატორია, რომელიც, არსებული ეპიდემილოგიური ვითარების ფარგლებში დადგენილი ყველა რეგულაციის დაცვით, შეუფერხებლად მუშაობს.
სსიპ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მმართველობის სფეროში შემავალი, საერთაშორისო დონისა და მნიშვნელოვანი ფუნქციების მქონე ლაბორატორიაა.
ლაბორატორიაში საქმიანობა მიმდინარეობს სამი ძირითადი მიმართულებით, ესენია:
• ცხოველთა დაავადებების დიაგნოსტიკა;
• სურსათის კვლევა;
• მცენარეთა მავნე ორგანიზმების დიაგნოსტიკა.
საქართველოს მასშტაბით, ლაბორატორიის ქსელი მოიცავს საერთაშორისო ISO 17025 აკრედიტაციისა და 9001:2015 ხარისხის მართვის სისტემის მქონე 13 ლაბორატორიას.
2020 წლის მონაცემებით:
• სსიპ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიამ წარმატებით გაიარა ეროვნული აკრედიტაცია, ლაბორატორია აკმაყოფილებს საქართველოს სტანდარტის სსტ ისო/იეკ 17025:2017/2018-ის მოთხოვნებს;

The State Laboratory of Agriculture operates under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia
The State Laboratory of Agriculture is successfully operating within the Ministry's system, which complies with all rules established within the context of the current epidemiological difficulties. The laboratory is a great facility with significant responsibilities.
The three primary areas of activity at the lab are the diagnosis of animal diseases, food research and the diagnostic of plant pests.
Across Georgia, the laboratory network includes 13 laboratories with international ISO 17025 accreditation and 9001:2015 quality management system.
As of 2020:
• The State Laboratory of Agriculture of LSI successfully passed the national accreditation, the laboratory meets the requirements of the Georgian standard ISO/IEC 17025:2017/2018;