სსიპ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიას, ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტოსგან საჩუქრები გადაეცა
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიას, ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტოსგან საჩუქრად გადაეცა ევროკავშირის პროექტის ფარგლებში, ლაბორატორიული აღჭურვილობა, დიაგნოსტიკუმები, სახარჯი და სადეზინფექციო მასალა.
აღნიშნული აღჭურვილობა და სადიაგნოსტიკო მასალა ევროკავშირის პროექტის ფარგლებში მიიღეს როგორც თბილისის, ასევე ახალციხისა და ქუთაისის ზონალურმა დიაგნოსტიკურმა ლაბორატორიებმა.
პროექტს „სააგენტოს მხარდაჭერა წევრი ქვეყნებისათვის COVID-19 პანდემიასთან დაკავშირებით (IAEA Support to Member State Efforts in Addressing the COVID-19 Pandemic)“ ახორციელებს ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტო.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტოსთან თანამშრომლობს 2018 წლიდან.
ლაბორატორიის თანამშრომლებისთვის ტრენინგები სხვადასხვა მიმართულებით ტარდება.
ლაბორატორია ასევე ჩართულია პროექტში „ცხოველთა  პრიორიტეტული ზოონოზური  დაავადებების ადრეული გამოვლენის გაუმჯობესება და სწრაფი რეაგირება”, რომელიც ხელს შეუწყობს სპეციალისტების კვალიფიკაციის ამაღლებას, ჩატარდება სწავლებები, ვებინარები და ონლაინ შეხვედრები ზოონოზური დაავადებების გამოვლენასთან დაკავშირებით.

The State Laboratory of Agriculture was given gifts from the International Atomic Energy Agency
Laboratory equipment, diagnostics, consumables and disinfection materials were given to the State Laboratory of Agriculture as a gift from the International Atomic Energy Agency within the framework of the EU project.
The aforementioned equipment and diagnostic material were received by the zonal diagnostic laboratories of Tbilisi, Akhaltsikhe and Kutaisi within the framework of the European Union project.
The project "IAEA Support to Member State Efforts in Addressing the COVID-19 Pandemic" is implemented by the International Atomic Energy Agency.
The State Laboratory of Agriculture has been cooperating with the International Atomic Energy Agency since 2018.
Trainings for laboratory employees are conducted in various directions.
The laboratory is also involved in the project "Improvement of early detection of priority zoonotic diseases of animals and rapid response", which will help raise the qualifications of specialists, will hold trainings, webinars and online meetings related to the detection of zoonotic diseases.