სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში იტალიელი სტუდენტი სასწავლო კურსს გადის
საერთაშორისო თანამშრომლობის ფარგლებში, სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში იტალიელი სტუდენტი სასწავლო კურსს გადის.
ტერამოს უნივერსიტეტის ბიომეცნიერებების, აგროსასურსათო და გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიების ფაკულტეტის, მაგისტრატურის პროგრამის სტუდენტი, სურსათის კვლევის დეპარტამენტის სამუშაო პროცესშია ჩართული და ლაბორატორიაში მიმდინარე კვლევებში იღებს მონაწილეობას.
პრაქტიკული კურსის ფარგლებში, იტალიელ სტუდენტს შესაძლებლობა მიეცა ემუშავა სხვადასხვა ანტიბიოტიკის, პესტიციდის, აფლატოქსინისა და ტრიფენილმეთანის საღებავის ნარჩენების კვლევებზე.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს სასწავლო დაწესებულებებთან და სტუდენტებს საშუალებას აძლევს, თეორიული ცოდნის პარალელურად, საფუძვლიანი პრაქტიკული სასწავლო კურსი გაიარონ.

An Italian student is enrolled in a training program at the State Laboratory of Agriculture
An Italian student is enrolled in a training program at the State Laboratory of Agriculture as part of international collaboration.
The Food Research Department's daily operations are attended to by a master's program student from Teramo University's Faculty of Biosciences, Agro-Food and Environmental Technologies, who also takes part in ongoing laboratory researches.
As part of the practical course, the Italian student had the opportunity to work on various antibiotic, pesticide, aflatoxin and triphenylmethane dye residue studies.
It should be mentioned that the State Laboratory of Agriculture actively collaborates with educational institutions and gives students the opportunity to complete a practical training program in addition to receiving academic instruction.