სამუშაო შეხვედრა ახალციხისა და ბათუმის ლაბორატორიებში
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის ახალციხისა და ბათუმის ლაბორატორიებში აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტოს (DTRA) წარმომადგენლების სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებმა დაათვალიერეს უახლესი აპარატურით აღჭურვილი ლაბორატორიები, გაეცნენ ლაბორატორიების სამუშაო პროცესსა და შესაძლებლობებს. ამასთანავე, საუბარი შეეხო სამომავლო გეგმებს, ლაბორატორიული კომპონენტის გაძლიერებისა და ახალი კვლევის მეთოდების დანერგვის მიმართულებით.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს საერთაშორისო ორგანიზაციებთან. ლაბორატორიის ქსელში შემავალი ცამეტივე ლაბორატორია აქტიურადაა ჩართული სხვადასხვა პროექტების განხორციელებაში.

Working meeting in Akhaltsikhe and Batumi laboratories
Representatives from the Defense Threat Reduction Agency (DTRA) attended a working meeting at the State Laboratory of Agriculture, in Akhaltsikhe and Batumi.
During the visit, the participants visited the State Laboratory of Agriculture and learned about their capabilities and operational procedures. The discussion also included goals for future years, including improving the laboratory component and implementing fresh research techniques.
The State Laboratory of Agriculture actively cooperates with international organizations. The thirteen laboratories that make up the laboratory network are all actively working on different projects.