შრომისა და ბიოუსაფრთხოების ტრენინგი
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის სპეციალისტებს შრომისა და ბიოუსაფრთხოების საკითხებზე ტრენინგი ჩაუტარდათ.
ტრენინგს სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის ბიოუსაფრთხოების ოფიცერი, შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტი ანა კეკელიძე უძღვებოდა.
მონაწილეებმა ლაბორატორიაში ბიოუსაფრთხოების დაცვის მოთხოვნების, შრომის უსაფრთხოების დაცვის წესების, სახანძრო უსაფრთხოებისა და არსებული სიახლეების შესახებ ინფორმაცია დეტალურად განიხილეს. საუბარი შეეხო, ლაბორატორიაში მუშაობის შესაძლო რისკებსა და მათი აცილების საშუალებებს.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის ქსელში ყოველწლიურად მიმდინარეობს სპეციალისტების გადამზადება, მათ აქტიურად უტარდებათ კვალიფიკაციის ასამაღლებელი ტრენინგები.

Labor and Biosafety training
Specialists of the State Laboratory of Agriculture attended training about labor and biosafety issues.
The training was led by Anna Kekelidze, biosafety officer of the State Laboratory of Agriculture and labor safety specialist.
The needs for biosafety protection, labor safety regulations, fire safety, and latest advances in the laboratory were all fully addressed by participants. The topic of potential risks associated with working in a laboratory and strategies to prevent them was discussed.
It should be noted that every year specialists are retrained in the network of the State Laboratory of Agriculture; they undergo qualification-raising trainings every year.