ლაბორატორიის დირექტორმა ლევან ჯღარკავამ მარნეულის ლაბორატორიის თანამშრომლებთან შეხვედრა გამართა
ლევან ჯღარკავა: „რეგიონული ლაბორატორიების გაძლიერება მომსახურების ხარისხისა და ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესებას უზრუნველყოფს”
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის მმართველობაში არსებული მარნეულის ლაბორატორიის შესაძლებლობების გაძლიერების, არსებული საჭიროებებისა და სამომავლო განვითარების საკითხებზე ლაბორატორიის დირექტორმა ლევან ჯღარკავამ თანამშრომლებთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა ლაბორატორიის საქმიანობის ეფექტიანობის გაუმჯობესებაზე, არსებული ინფრასტრუქტურისა და სამუშაო პროცესების განვითარებაზე. ლევან ჯღარკავამ მარნეულის ლაბორატორიის ხელმძღვანელთან და თანამშრომლებთან ერთად დეტალურად განიხილა არსებული საჭიროებები და ის მიმართულებები, რომლებიც ლაბორატორიის შესაძლებლობების გაფართოებასა და მომსახურების გაუმჯობესებას შეუწყობს ხელს.
„რეგიონული ლაბორატორიების გაძლიერება ხელს შეუწყობს ფერმერებისთვის, მეწარმეებისა და სხვა მომხმარებლებისთვის ხარისხიანი, დროული და ხელმისაწვდომი ლაბორატორიული მომსახურების უზრუნველყოფას“, - აღნიშნა ლევან ჯღარკავამ.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია საქართველოს მასშტაბით 13 ლაბორატორიას აერთიანებს და მომხმარებლებს 500-მდე სახის კვლევას სთავაზობს. ლაბორატორიაში მუდმივად ინერგება კვლევის თანამედროვე მეთოდები, ფართოვდება კვლევითი შესაძლებლობები და უმჯობესდება მომსახურების ხარისხი.

The Director of the Laboratory, Levan Jgharkava, held a meeting with the staff of the Marneuli Laboratory
Levan Jgharkava: “Strengthening Regional Laboratories Will Ensure Improved Quality and Accessibility of Services”
The Director of the Agricultural State Laboratory, Levan Jgharkava, held a meeting with the staff of the Marneuli Laboratory to discuss strengthening the laboratory’s capabilities, addressing existing needs, and planning its future development.
The meeting focused on improving the efficiency of the laboratory’s activities, as well as developing its existing infrastructure and work processes. Together with the Head and staff of the Marneuli Laboratory, Levan Jgharkava discussed the laboratory’s current needs in detail, as well as the areas that will contribute to expanding its capabilities and improving the services it provides.
“Strengthening regional laboratories will help ensure high-quality, timely, and accessible laboratory services for farmers, entrepreneurs, and other customers,” said Levan Jgharkava.
The Agricultural State Laboratory operates 13 laboratories across Georgia and offers its customers nearly 500 types of laboratory tests. Modern testing methods are continuously introduced, research capabilities are expanded, and the quality of services is constantly improved.